SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 2917025
nr 291 7025
Skedar
4 st.silver, bl.a 1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 december 2003
13/12 18:27:47
100 kr
15/12 11:09:41
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver